Arlind qori:jemi rrezja e shpreseslevizja bashke

Arlind qori:jemi rrezja e shpreseslevizja bashke смотреть последние обновления за сегодня на .

Arlind Qori: Jemi rrezja e shpresës, “Lëvizja Bashkë” synon deputet në zgjedhjet e 2025- Vizion Plus

692
5
3
00:02:03
16.05.2023

Subscribe: 🤍 Web: 🤍 Facebook: 🤍 Twitter: 🤍 Instagram: 🤍 TikTok: 🤍 Arlind Qori, kreu I Lëvizjes Bashkë, I cili surprizoi në këto zgjedhje pasi doli forcë e tretë ne Tiranë, e konsideori këtë renditje si një rreze shprese për demokracinë. Në falejn e tij të parë pas zgjedhjeve, ai falenderoi mbi 13 mijë qytetarë që jo vetëm votuan por e besuan në këtë forcë politike. Në Shqipërinë tonë kaq të keq qeverisur e cila vjedh, me një opozitë me një histori po aq të korruptuar mendoj se ka vetëm një rreze shprese dhe ata janë 13800 qytetarët e Tiranës, që jo vetëm na kanë votuar por edhe na kanë besuar. Të kisha mundësi do u puthja dorën për t’i falënderuar. Në një situatë ku shqiptarët duan të largohen sa më parë, këta 13 mijë qytetarë na kanë besuar. Shumë qytetarë na kanë përcjellë mesazhin “Mos na tradhtoni!”. Unë ju them se nuk do tradhtojmë besimin tuaj.- u shpreh Qori. Kreu I Lëvizjes Bashkëi kishte dhe një apel për cdo qytetarë apo frocë të ndershme politike. I bëj thirrje çdo qytetari të ndershëm që të bashkohet në një përpjekje të përbashkët për të mbrojtur drejtësinë shoqërore dhe për të përparuar në terrenin e drejtësisë dhe demokracisë. Ne çdo ditë do të përpiqemi sërish”, u shpreh Qori. Por kjo forcë politike garonte vetëm në bashkinë e kryeqytetit në këot zgjedhje, ndërkohë që Arlind Qori foli dhe për synimet në zgjedhjet e ardhshme. Lëvizja Bashkë do të marrë pjesë në cdo zgjedhje, në të gjithë shqipërinë, ne do të kemi deputet tanë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, sigurisht nuk do të jemë unë deputeti I parë Arlind Qori u rendit I treti në këto zgjedhje, duke lënë pas edhe kandidatin e partisë demokratike Roland Bejko.

Назад
Далее
Что ищут прямо сейчас на
arlind qori:jemi rrezja e shpreseslevizja bashke igrion exwm VanillaBeyondMod 3 mp DariusLol onewayyy so2 оранж пи сайт сваты 6 сезон Sadaf Abdul Jabbar Show spesifikasi xiaomi 再临 joe biden wake up Memes Maroc роял матч теория монтажа урок among us fnf mod матч кат урок приемы монтажа Kerbal Space Program на луну